Nőgyógyászati vizsgálatok
Általános nőgyógyászati vizsgálat
Az általános nőgyógyászati vizsgálat során a teljes női szervrendszert átfogóan megvizsgáljuk – ideértve a szeméremtest, a hüvely, a méhnyak, a méh és a petefészkek állapotának felmérését is. Ez a megelőzés első és legfontosabb lépése, amelyet minden nő számára évente javasolt elvégeztetni. A vizsgálat része a kolposzkópos méhnyakvizsgálat, a méhnyakrákszűrés, a HPV-szűrés, valamint a kismedencei ultrahang.
Hüvelyi ultrahang
A modern nőgyógyászatban a hüvelyi ultrahang vizsgálat alapvető eszköz a pontos diagnózis felállításához. Segítségével részletes képet kaphatunk a női reproduktív szervekről – a hüvelyről, a méhnyakról, a méhről, a petevezetékekről és a petefészkekről. Nemcsak ezen szervek szerkezete és működése vizsgálható vele, hanem a kismedencében előforduló egyéb elváltozások is könnyen felismerhetők. A hüvelyi ultrahang során számos nőgyógyászati betegség diagnosztizálható, akár a környező szervekre is kiterjedő elváltozások esetén is.
Nőgyógyászati méhnyakrák szűrés – citológia
A nőgyógyászati rákszűrés és a citológiai vizsgálat kulcsfontosságú szerepet játszanak a méhnyakrák megelőzésében. A korszerű diagnosztikai módszerek – mint a HPV-szűrés és a kolposzkópia – lehetőséget adnak a betegség korai felismerésére és időben történő kezelésére. Ennek köszönhetően már a kóros elváltozások megjelenése előtt be lehet avatkozni, így megelőzhetők a súlyosabb problémák kialakulása.
A legmagasabb szintű méhnyakrák szűrés – Cerviclife
A Cerviclife komplex méhnyakrákszűrés egy korszerű, innovatív eljárás, amely a rendelkezésre álló nőgyógyászati szűrővizsgálatok kombinációjával közel 100%-os biztonságot nyújt a szűrés során. A vizsgálat magában foglalja a hagyományos citológiát, a HPV-szűrést, valamint a CINtec® PLUS tesztet. Ez a hármas módszer lehetővé teszi a daganatmegelőző állapotok – például az LSIL (alacsony fokú sejtelváltozás) és HSIL (magas fokú sejtelváltozás) – korai és pontos felismerését, így biztosítva a hatékony megelőzést.
A HPV (humán papillomavírus) egy nemi úton terjedő vírus, amelynek bizonyos, magas kockázatú típusai – például a HPV 16 és 18 – összefüggésbe hozhatók a méhnyakrák kialakulásával. A HPV-szűrés célja, hogy a fertőzést még korai stádiumban felismerjük, így megelőzhető legyen a súlyosabb elváltozások kialakulása. A vizsgálat során mintát vesznek a méhnyak felszínéről, majd ezt sejtszintű és vírusgenetikai elemzésnek vetik alá. Ennek segítségével pontosan kimutatható, hogy jelen van-e a HPV vírus, illetve az is, hogy melyik – adott esetben magas kockázatú – típusról van szó.
Cintec Plus vizsgálat
Az elmúlt években jelentős fejlődés történt a diagnosztikai módszerek terén, melyek közül kiemelkedik a CINtec® PLUS vizsgálat. Ez az eljárás forradalmasította a méhnyakrákszűrést és a rákmegelőző állapotok felismerését. A technológia lehetővé teszi a szakemberek számára, hogy nagy pontossággal azonosítsák azokat a sejteket, amelyekben már megindult a rákos átalakulás folyamata. A hagyományos citológiával szemben a CINtec® PLUS nemcsak a sejtek szerkezeti elváltozásait mutatja ki, hanem azok biológiai viselkedéséről is információt ad – előre jelezve, mekkora eséllyel alakulhat ki betegség az adott sejtekből.
HPV oltás
A HPV elleni védőoltás a legveszélyesebb vírustípusokkal szemben nyújt hatékony védelmet. Az oltás hatására a szervezet ellenanyagot termel, amely megakadályozza a HPV-fertőzés kialakulását. A vakcina hatékonysága közel 100%-os, amennyiben még a szexuális élet megkezdése előtt adják be. Ma már a „kötelezően ajánlott” védőoltások közé tartozik, így az általános iskolák 6. osztályos tanulói térítésmentesen hozzájuthatnak. Ugyanakkor a HPV elleni oltás bármely életkorban beadható, és erősen ajánlott is – a megelőzés egyik leghatékonyabb eszközeként.
Endometriózis diagnosztika és kezelés
Az endometriózis egy gyakori, ám gyakran aluldiagnosztizált nőgyógyászati betegség, amely során a méhnyálkahártyához hasonló szövetek a méhen kívül is megjelennek. A betegség felismerése nehézséget okozhat, mivel a tünetek nem mindig egyértelműek, és a biztos diagnózis legtöbbször csak műtéti úton állítható fel. A kezelés célja elsősorban a tünetek enyhítése és a betegség előrehaladásának lassítása. Az endometriózis napjainkban világszerte az egyik leggyakoribb meddőségi ok a termékeny korú nők körében, ezért különösen fontos szerepe van a meddőségi kivizsgálásoknak a pontos diagnózis és a megfelelő terápia megtalálása érdekében.
Nőgyógyászati kisműtétek
A minimál invazív nőgyógyászati kisműtétek korszerű és kíméletes megoldást kínálnak számos nőgyógyászati probléma kezelésére. Olyan eljárások, mint a LEEP műtét vagy a méhtükrözés (hiszteroszkópia), nemcsak hatékonyak, hanem gyorsabb felépülést és kisebb testi megterhelést is biztosítanak a páciensek számára. A legmegfelelőbb műtéti módszer kiválasztását mindig az orvos végzi a páciens egyéni állapota és igényei alapján – ezzel garantálva a lehető legjobb kezelési eredményt.
Fogamzásgátlás tanácsadás
A fogamzásgátlás a modernkori nőgyógyászat egyik kiemelkedően fontos területe, amely lehetőséget nyújt a nők számára, hogy saját testük és életük felett önállóan rendelkezzenek. A megfelelő fogamzásgátló módszer kiválasztása nemcsak a nem kívánt terhesség megelőzését szolgálja, hanem számos további előnnyel is járhat, például segíthet a menstruációs ciklus szabályozásában, a vérzés mennyiségének csökkentésében, illetve bizonyos egészségügyi problémák kezelésében is.
FOGLALJON IDŐPONTOT ONLINE
ELÉRHETŐSÉGEK
Keressen bizalommal!
info@drszilvasiferenc.hu
facebook.com/drszilvasiferenc
instagram.com/